Kostka brukowa w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Nadarzynie

Układanie kostki brukowej

W projektowanych ogrodach uwzględniamy nie tylko trawniki czy nasadzenia z kwiatów i krzewów owocowych. Dbamy też o to, abyś mógł podziwiać ich piękno z bliska. To dlatego rozszerzyliśmy zakres usług o układanie kostki brukowej. Wykonujemy z niej podjazdy, ścieżki, placyki — wszystko po to, aby na terenie Twojej nieruchomości zapanowała harmonia i idealne połączenia między przestrzenią użytkową a ozdobną.

Układanie kostki brukowej - Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Żyrardów, Nadarzyn

Projektujemy nawierzchnie z:

  • kostki brukowej,
  • płyt,
  • granitu,
  • piaskowca,
  • szarogłazu,
  • żwiru.

Kostkę brukową i inne wymienione materiały warto uwzględnić te materiały na działce okalającej biuro, restaurację czy dom mieszkalny. Dzięki nim zyskasz nie tylko efektowne wykończenie ogrodu, ale też pozbędziesz się uciążliwego błota, kurzu czy piasku.

Kostka brukowa w ogrodzie

Kamienne elementy w ogrodach cieszą się dużą popularnością inwestorów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że łatwo utrzymać je w czystości. Wyłożone kostką czy płytami ścieżki są schludne, chronią przed błotem i kurzem, a także stanowią wizualne oddzielenie stref.

Zrealizujemy dla Ciebie zarówno klasyczne projekty, jak i bardziej artystyczne formy. Układanie kostki brukowej w kilku kolorach, pozwala tworzyć ciekawe wzory na podjazdach czy placach, a nawet trójwymiarowe efekty. Dbamy nie tylko o dopasowanie odpowiednich odcieni nawierzchni, ale też nadajemy ich właściwą formę. Ostre krawędzie i geometryczne kształty? Czy raczej łagodne skosy i zakręty? Zaprojektujemy przydomowy teren w taki sposób, aby stanowił harmonijne dopełnienie nieruchomości i korespondował z jej stylem.

Jak przebiega układanie kostki brukowej?

Oferta firmy BS Architektura Krajobrazu skierowana jest do klientów z Pruszkowa i innych miast z terenu województwa mazowieckiego. Przed przystąpieniem do układania kostki brukowej przygotowujemy szczegółowy plan przedsięwzięcia. Bierzemy przy tym pod uwagę przeznaczenie wyłożonej tym materiałem nawierzchni. Do pokrywania powierzchni ścieżek spacerowych i tarasów zazwyczaj wykorzystujemy surowiec o grubości ok. 4 cm. Natomiast w przypadku podjazdów samochodowych lepiej sprawdza się nieco grubsza kostka brukowa.

Układanie kostki brukowej rozpoczynamy od tzw. korytowania, czyli usunięcia wierzchniej warstwy gleby. Następnie wykonujemy podbudowę, wykładając dno wykopu kruszywem o odpowiedniej frakcji. Potem układamy brzegi nawierzchni, usadawiając je na fundamencie z pół suchego betonu. To sprawia, że cała konstrukcja jest wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. W dalszej kolejności wykonujemy tzw. podsypkę, dzięki której kostka brukowa jest dobrze osadzona na nawierzchni. Po jej ułożeniu podłoże poddajemy spoinowaniu i zagęszczeniu, mającemu na celu utwardzenie powierzchni.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, która znajduje się w Grodzisku Mazowieckim. Prace związane z kostką brukową świadczymy też dla klientów z okolicznych miejscowości — Podkowy Leśnej, Nadarzyna, Milanówka, Żyrardowa, Brwinowa, Książenic oraz Pruszkowa.

Oferujemy kompleksowe zakładanie ogrodów, dostarczamy trawę z rolki czy systemy nawadniania ogrodów.

Potrzebujesz pomocy w ogrodzie? Skontaktuj się z nami